BetaSet/BetaGen 14 - Generator BetaSet/BetaGen 14 -

Generator BetaSet/BetaGen 14

Reference: BetaSet/BetaGen 14

BetaSet - Standardowe generatory morskie

BetaGen - Superciche generatory morskie

Morskie agregaty prądotwórcze

Produkty ulegają ciągłemu rozwojowi, więc zdjęcia niekoniecznie oddają faktyczny wygląd prezentowanego produktu. Jednak produkty dostępne mają właściwości techniczne zgodne z opisem.

BetaSet - Standardowe generatory morskie

Generatory BetaSet 14 standardowo są dostępne jako:

- 4-biegunowe 220/230/240V 50Hz - 1-fazowe oraz 380/400/415V 50Hz - 3-fazowe pracujące z prędkością 1500 obr/min.
- 4-biegunowe 120V 60Hz - 1-fazowe oraz 208/120V 60Hz - 3-fazowe pracujące z prędkością 1800 obr/min.

Zmarynizowany przez Beta Marine wysokoprężny, wolnossący (turbodoładowany w przypadku modeli Stage IIIA) silnik Kubota sterowany mechanicznie i
elektronicznie według przedstawionej wyżej specyfikacją do pracy, zgodnie z normą ISO 3046 dla generatorów morskich.

Chłodzenie poprzez:

Wymiennik ciepła wykonany z rurek miedzioniklowych oraz deklami wykonanymi z brązu, zabezpieczone anodą, a także w pompę wody zaburtowej i pompę wody obiegu wewnętrznego. Ponadto wyposażony w kolektor wydechowy chłodzony wodą oraz mieszacz spalin z wtryskiem wody, pompkę do usuwania oleju z silnika, filtry paliwa, oleju i powietrza, układ zasilania i powrotu paliwa zgodny z CE,

lub

Chłodzenie kilowe, wraz z wydechem chłodzonym płynem chłodniczym wewnętrznego obiegu, suchym wylotem wydechu, pompą wody w obiegu zamkniętym. Ponadto wyposażony w pompkę do usuwania oleju z silnika, filtry paliwa, oleju i powietrza, układ zasilania i powrotu paliwa zgodny z CE.

Opcjonalnie chłodzenie przez radiator.

Panel z włącznikiem/wyłącznikiem, alarmami, oraz z modułem zabezpieczającym jest dostarczany luzem na 3-metrowym przewodzie. Panel ten zawiera: Przyciski Włączania i Wyłączania, licznik godzin pracy oraz kontrolki wraz z mechanizmem odstawiającym silnik w przypadku wystąpienia niskiego ciśnienia oleju lub za wysokiej temperatury chłodziwa. W przypadku, gdy masa jest izolowana, przyciski są zastąpione przez stacyjkę z kluczykiem i oddzielny licznik motogodzin.

12 voltowy układ rozruchowy wraz z alternatorem do ładowania akumulatora, izolowaną masą oraz cewką do gaszenia silnika.

Marynistyczna prądnica Mecc Alte spełniająca normy ISO, pracująca przy współczynniku mocy 0,8** bezszczotkowa, z autowentylacją spełniająca normę wodoszczelności IP 22, oparta na pojedynczym łożysku. Prądnica jest samoregulowana i samowzbudna, posiada skrzynkę połączeniową wraz automatycznym regulatorem napięcia i jest w pełni dostosowana do pracy w temperaturze do 45°C.

Silnik i prądnica są zespolone i zamontowane na sztywnej ramie stalowej na gumowych amortyzatorach, dzięki czemu cały generator jest odizolowany elektrycznie od konstrukcji jednostki.

Kolor: Kolor czerwony jest zarezerwowany dla agregatów z wymiennikiem ciepła, a kolor zielony dla generatorów wyposażonych w chłodzenie kilowe. Obudowy dźwiękochłonne są białe.
Gwarancja: 12 miesięcy od daty odbioru lub 18 miesięcy od daty produkcji, w zależności od tego, który termin upłynie wcześniej.


Zobacz nasz katalog agregatów małych mocy

Katalog generatorów małych mocy.PNG


Generatory oparte na silniku bazowym KUBOTA

Specyfikacja

Prądnica dwubiegunowa AC jednofazowy, 50 Hz, 1500 obr./min trójfazowy, 50 Hz, 1500 obr./min jednofazowy, 60 Hz, 1800 obr./min trójfazowy, 60 Hz, 1800 obr./min
Moc maksymalna 14 kVA 14,5 kVA 17,6 kVA 18,2 kVA
Natężenie (normalne) 44 A* 15 A** 107 A*** 37 A****
Cylindry 3 3 3 3
Pojemność 1647 cm3 1647 cm3 1647 cm3 1647 cm3
Przybliżone spalanie 3,6 l/godz. 3,7 l/godz. 4,6 l/godz. 4,6 l/godz.

* Typowe maksymalne natężenie przy 230V w oparciu o obciążenie elektryczne.

** Typowe maksymalne natężenie przy 415V w oparciu o obciążenie elektryczne.

*** Typowe maksymalne natężenie przy 120V w oparciu o obciążenie elektryczne.

****Typowe maksymalne natężenie przy 208V w oparciu o obciążenie elektryczne.

Wszystkie moce generatorów podawane w kVA są podane dla morskiej klasy izolacji F.

BetaGen - Superciche generatory morskie

Mimo że nasze agregaty same w sobie są cichsze od wielu porównywalnych konstrukcji, opracowaliśmy linię wygłuszonych, zabudowanych generatorów, które muszą pracować w wyjątkowo cichych pomieszczeniach. Obudowy te zmniejszają hałas generowany przez agregaty poniżej 60 dB (A) - mierzone w odległości 7 metrów na otwartej przestrzeni przy nominalnej prędkości obrotowej silników.

Obudowy są wyprodukowane ze stali ocynkowanej, malowanej proszkowo w kolorze neutralnym. Obudowa charakteryzuje się dużą sztywnością i wytrzymałością. Od wewnątrz jest pokryta trójwarstwową pianką wygłuszeniową przyklejoną wysokotemperaturowym klejem silikonowym.

Panele obudowy są zamontowane na zatrzaskach i łatwo zdejmowalne, co pozwala na pełny dostęp do każdego podzespołu agregatu. Wyciszone kanały powietrzne umożliwiają wymianę powietrza wspomaganą przez wentylator.

Prądnica wraz z silnikiem jest posadowiona na amortyzatorach gumowych, co dodatkowo wycisza zespół. Na obudowie zamontowano wszystkie niezbędne przyłącza: akumulatora rozruchowego, dopływ i powrót paliwa, wlot zaburtowej wody chłodzącej, wyjście i powrót z bojlera (jeśli wymagany - opcja), mokry wylot wydechu (w przypadku silników z wymiennikiem ciepła) lub suchy wylot wydechu (w przypadku siników z chłodzeniem kilowym). Ułatwia to i znacznie przyspiesza instalację agregatu.

Specific References

Download

Broszura BetaSet/BetaGen 14

Download (917.36k)