BetaSet/BetaGen 10 - Generator BetaSet/BetaGen 10 -

Generator BetaSet/BetaGen 10

BetaSet - Standardowe generatory morskie

BetaGen - Superciche generatory morskie

Morskie agregaty prądotwórcze

BetaSet - Standardowe generatory morskie

Generatory BetaSet 10 standardowo są dostępne jako:

- 4-biegunowe 220/230/240V 50Hz - 1-fazowe oraz 380/400/415V 50Hz - 3-fazowe pracujące z prędkością 1500 obr/min.
- 4-biegunowe 120V 60Hz - 1-fazowe oraz 208/120V 60Hz - 3-fazowe pracujące z prędkością 1800 obr/min.

Zmarynizowany przez Beta Marine wysokoprężny, wolnossący (turbodoładowany w przypadku modeli Stage IIIA) silnik Kubota sterowany mechanicznie i elektronicznie według przedstawionej wyżej specyfikacją do pracy, zgodnie z normą ISO 3046 dla generatorów morskich.

Chłodzenie poprzez:

Wymiennik ciepła wykonany z rurek miedzioniklowych oraz deklami wykonanymi z brązu, zabezpieczone anodą, a także w pompę wody zaburtowej i pompę wody obiegu wewnętrznego. Ponadto wyposażony w kolektor wydechowy chłodzony wodą oraz mieszacz spalin z wtryskiem wody, pompkę do usuwania oleju z silnika, filtry paliwa, oleju i powietrza, układ zasilania i powrotu paliwa zgodny z CE,

lub

Chłodzenie kilowe, wraz z wydechem chłodzonym płynem chłodniczym wewnętrznego obiegu, suchym wylotem wydechu, pompą wody w obiegu zamkniętym. Ponadto wyposażony w pompkę do usuwania oleju z silnika, filtry paliwa, oleju i powietrza, układ zasilania i powrotu paliwa zgodny z CE.

Opcjonalnie chłodzenie przez radiator.

Panel z włącznikiem/wyłącznikiem, alarmami, oraz z modułem zabezpieczającym jest dostarczany luzem na 3-metrowym przewodzie. Panel ten zawiera: Przyciski Włączania i Wyłączania, licznik godzin pracy oraz kontrolki wraz z mechanizmem odstawiającym silnik w przypadku wystąpienia niskiego ciśnienia oleju lub za wysokiej temperatury chłodziwa. W przypadku, gdy masa jest izolowana, przyciski są zastąpione przez stacyjkę z kluczykiem i oddzielny licznik motogodzin.

12 voltowy układ rozruchowy wraz z alternatorem do ładowania akumulatora, izolowaną masą oraz cewką do gaszenia silnika.

Marynistyczna prądnica Mecc Alte spełniająca normy ISO, pracująca przy współczynniku mocy 0,8** bezszczotkowa, z autowentylacją spełniająca normę wodoszczelności IP 22, oparta na pojedynczym łożysku. Prądnica jest samoregulowana i samowzbudna, posiada skrzynkę połączeniową wraz automatycznym regulatorem napięcia i jest w pełni dostosowana do pracy w temperaturze do 45°C.

Silnik i prądnica są zespolone i zamontowane na sztywnej ramie stalowej na gumowych amortyzatorach, dzięki czemu cały generator jest odizolowany elektrycznie od konstrukcji jednostki.

Kolor: Kolor czerwony jest zarezerwowany dla agregatów z wymiennikiem ciepła, a kolor zielony dla generatorów wyposażonych w chłodzenie kilowe. Obudowy dźwiękochłonne są białe.
Gwarancja: 12 miesięcy od daty odbioru lub 18 miesięcy od daty produkcji, w zależności od tego, który termin upłynie wcześniej.


Zobacz nasz katalog agregatów małych mocy

Katalog generatorów małych mocy.PNGGeneratory oparte na silniku bazowym KUBOTA

Specyfikacja

Prądnica dwubiegunowa ACjednofazowy, 50 Hz, 1500 obr./mintrójfazowy, 50 Hz, 1500 obr./minjednofazowy, 60 Hz, 1800 obr./mintrójfazowy, 60 Hz, 1800 obr./min
Moc maksymalna9,7 kVA10,1 kVA9,7 kVA11,5 kVA
Natężenie (normalne)31 A*10 A**64,6 A***25 A****
Cylindry3333
Pojemność1123 cm31123 cm31123 cm31123 cm3
Przybliżone spalanie2,7 l/godz.2,9 l/godz.3,1 l/godz.3,1 l/godz.

* Typowe maksymalne natężenie przy 230V w oparciu o obciążenie elektryczne.

** Typowe maksymalne natężenie przy 415V w oparciu o obciążenie elektryczne.

*** Typowe maksymalne natężenie przy 120V w oparciu o obciążenie elektryczne.

****Typowe maksymalne natężenie przy 208V w oparciu o obciążenie elektryczne.

Wszystkie moce generatorów podawane w kVA są podane dla morskiej klasy izolacji F.

BetaGen - Superciche generatory morskie

Mimo że nasze agregaty same w sobie są cichsze od wielu porównywalnych konstrukcji, opracowaliśmy linię wygłuszonych, zabudowanych generatorów, które muszą pracować w wyjątkowo cichych pomieszczeniach. Obudowy te zmniejszają hałas generowany przez agregaty poniżej 60 dB (A) - mierzone w odległości 7 metrów na otwartej przestrzeni przy nominalnej prędkości obrotowej silników.

Obudowy są wyprodukowane ze stali ocynkowanej, malowanej proszkowo w kolorze neutralnym. Obudowa charakteryzuje się dużą sztywnością i wytrzymałością. Od wewnątrz jest pokryta trójwarstwową pianką wygłuszeniową przyklejoną wysokotemperaturowym klejem silikonowym.

Panele obudowy są zamontowane na zatrzaskach i łatwo zdejmowalne, co pozwala na pełny dostęp do każdego podzespołu agregatu. Wyciszone kanały powietrzne umożliwiają wymianę powietrza wspomaganą przez wentylator.

Prądnica wraz z silnikiem jest posadowiona na amortyzatorach gumowych, co dodatkowo wycisza zespół. Na obudowie zamontowano wszystkie niezbędne przyłącza: akumulatora rozruchowego, dopływ i powrót paliwa, wlot zaburtowej wody chłodzącej, wyjście i powrót z bojlera (jeśli wymagany - opcja), mokry wylot wydechu (w przypadku silników z wymiennikiem ciepła) lub suchy wylot wydechu (w przypadku siników z chłodzeniem kilowym). Ułatwia to i znacznie przyspiesza instalację agregatu.

Szczegóły produktu

BetaSet/BetaGen 10

Pliki do pobrania

Broszura BetaSet/BetaGen 10

Pliki do pobrania (933.44k)

Katalog agregatów małych mocy

Pliki do pobrania (9.07M)

Panel PSM720 z przyciskami START i STOP - standardowo montowany w generatorach BetaSet-BetaGen 7-21.

Panel ten ma za zadanie monitorować procesy, realizować alarmy i chronić generator*. Jest on wyposażony w przycisk Start, który uruchamia silnik (podgrzewając świece), Stop do odstawiania silnika, licznik motogodzin oraz kontrolkami wskazującymi ładowanie akumulatora, brak ładowania akumulatora, niskie ciśnienie oleju* i za wysoką temperaturę chłodziwa*.

* Automatyczne wyłączanie generatora w przypadku wystąpienia błędu.

Panel EPM72 - stacyjna START i STOP na kluczyk - standardowo montowany w generatorach BetaSet-BetaGen 26-49.

W generatorach z tego zakresu rozruch ma izolowaną masę. Kluczyk uruchomia i gasi silnik oraz podgrzewa świece. Mikroprocesor zamontowany w panelu realizuje monitoring i alarmy silnika. Kontrolki LED informują o ładowaniu/ braku ładowania akumulatora rozruchowego, wskazują niskie ciśnienie oleju* i wysoką temperaturę chłodziwa*. Panel jest wyposażony w osobny licznik motogodzin.

* Automatyczne wyłączanie generatora w przypadku wystąpienia błędu.

Panele RSM72 i LPM72 do lokalnego i zdalnego zarządzania generatorem - opcjonalne rozwiązanie we wszystkich generatorach BetaSet-BetaGen.

Panele te są montowane w miejsce panela standardowego. Są one kompatybilne ze wszystkimi generatorami w tej serii, włączając w to generatory z izolowaną masą. Układ ten składa się z panela zdalnego RMS72 z oddzielnym licznikiem motogodzin, instalowanego lokalnie i LPM72 instalowanego zdalnie, który umożliwia pełną kontrolę generatora z dwóch miejsc jednocześnie.

Główny panel RSM72 ma za zadanie monitorować procesy, realizować alarmy i chronić generator*. Jest on wyposażony w przycisk Start, który uruchamia silnik (podgrzewając świece), Stop który odstawia silnik, licznik motogodzin oraz kontrolki wskazujące ładowanie akumulatora, nadmierne obroty, brak ładowania akumulatora, niskie ciśnienie oleju* i za wysokoką temperaturę chłodziwa*.

Drugi, zdalny panel LPM72 wygląda identycznie jak RSM72 i jest z nim połączony podwójnym przewodem. Połączenie to pozwala na sterowanie silnikiem i monitoring jego parametrów z dwóch oddalonych miejsc. Panele są wyposażone w standardowy łączący je przewód o długości 3m (dostarczany luzem). Istnieje także
możliwość wykonania dowolnej długości przewodu łączącego LPM72 i RSM72, dostępnego za dodatkową opłatą.

* Automatyczne wyłączanie generatora w przypadku wystąpienia błędu.

Panel DSE3110

Panel pracujący w trybie automatycznym i manualnym jest dostępny do wszystkich modeli generatorów BetaSet-BetaGen.

Panel ten jest kompatybilny ze wszystkimi generatorami, włączając w to modele z izolowana masą i zastępuje standardowe panele. Panel DSE3110 pozwala na manualny i automatyczny rozruch jednego generatora, umożliwia zaawansowany monitoring i ochronę silnika, a podświetlany ekran prezentuje jego status.

DSE3110 zawiera stałe i konfigurowalne wyjścia oraz konfigurowalne wejścia, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do różnych scenariuszy. Panel ten można zaprogramować za pomocą przycisków na obudowie lub za pomocą programu DSE Configuration Suite uruchamianego na komputerze. Pozwala on na sterowanie silnikiem i monitoring jego parametrów: manualny i automatyczny rozruch, z zaprogramowanym grzaniem świec, gaszenie silnika, licznik motogodzin, alarm przy nadmiernych obrotach, przy niskim ciśnieniu oleju, a także wysokiej temperaturze chłodziwa*.
* Automatyczne wyłączanie generatora w przypadku wystąpienia błędu.

Panel DSE7310 MK II i panel wyświetlający DSE7310 MK II do lokalnego i zdalnego sterowania generatorem - rozwiązanie opcjonalne w generatorach BetaSet-BetaGen.

DSE7310 MK II to panel sterowania oferujący automatyczny rozruch generatora, który może spełniać różne funkcje. Panel monitoruje wiele parametrów silnika, wyświetla ostrzeżenia i stan silnika na wyświetlaczu, za pomocą kontrolek lub na komputerze PC oraz wysyła alerty SMS (wymaga dodatkowego, zewnętrznego modemu). Moduł wyposażony jest w port USB, RS232 i RS485 jak również złącza DSENet do rozbudowy systemu.
Panel DSE7310 MK II jest kompatybilny z silnikami elektronicznymi, bazującymi zarówno na protokole CAN, jak i silnikami tradycyjnymi (włączniki magnetyczne/wykrywanie alternatora, a ponadto udostępnia wiele konfigurowalnych wejść, wyjść oraz szeroki zakres zabezpieczeń, co umożliwia łatwą adaptację do najbardziej wymagających aplikacji.
Bogactwo opcji obejmuje zaawansowany monitoring zdarzeń i pracy, zdalną komunikację, funkcję PLC i opcję standby, która ogranicza zużycie silnika. Panel ten można łatwo skonfigurować przy użyciu oprogramowania do
konfiguracji DSE.
DSE7310 MK II potrafi sterować silnikiem: rozruch manualny, rozruch automatyczny ze wstępnym podgrzewaniem, zatrzymanie silnika, a także potrafi monitorować różne parametry: liczbę motogodzin, wykrywać za wysokie obroty, niskie ciśnienie oleju* i wysoką temperaturę chłodziwa*.
Do panelu wyświetlającego DSE7310 MK II można podłączyć do trzech paneli sterujących DSE7310 MK II, a każdy z nich może być oddalony maksymalnie o 1 km. Każdy panel wyświetlający dysponuje dokładnie tymi samymi funkcjami, sterowaniem i monitoringiem co główny panel sterujący, włączając w to rozruch i zatrzymanie silnika.
* Automatyczne wyłączanie generatora w przypadku wystąpienia błędu.


Opcje lokalizacji panelu sterowania

Standardowa lokalizacja

Lokalny panel sterowania jest dostarczany luzem na 3-metrowym* przewodzie, do instalacji na generatorze, lub w jego bezpośredniej bliskości. Moduł jest podłączany do generatora za pomocą wtyczki/gniazdka.
* Dodatkowe długości przewodów są dostępne jako opcja.


Opcjonalna lokalizacja A

Panel sterowania może być zamontowany na skrzynce umieszczonej bezpośrednio na generatorze.

Opcjonalna lokalizacja B

W przypadku generatorów w obudowie dźwiękochłonnej, panel sterowania może być zamontowany na obudowie dźwiękochłonnej.