MICROSEP-MFC-50 - Microseparator MFC50 -

Microseparator MFC50

1 490,76 zł
Brutto 6-12

Puryfikator oleju napędowego – Microseparator MFC50

Model Przyłącze Przepływ (l/h) Wymiary Waga
MFC 50 1/4" 50-100 80x150 1,2 kg

Jak działa nasz filtr?

Nasz mikro-separator jest filtrem wstępnym paliwa, który usuwa w jednym cyklu 95–99% wolnej wody, piasku, rdzy i wszystkich innych stałych zanieczyszczeń z paliwa. Filtr Microseparator jest instalowany pomiędzy zbiornikiem i głównym filtrem paliwa lub pompą paliwową. Jest to ’pierwsza linia obrony’ przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w zbiorniku.

Mikroseparator w ukadzie paliwowym

Korzyści dla silnika i delikatnych układów paliwowych:

  • Usunięcie do 99,9% wolnej wody z paliwa co zapobiega tworzeniu się kwasów i mnożeniu bakterii,
  • Usunięcie stałych zanieczyszczeń,
  • Ochrona kosztownych wtryskiwaczy przed bakteriami,
  • Ochrona silnika! - źle działające wtryskiwacze mogą spowodować uszkodzenie Twojego silnika.

Korzyści finansowe

  • Poprawa stanu urządzeń i zmniejszenie strat produkcyjnych wynikających z brudnego paliwa.
  • Wzrost żywotności pompy paliwa i wtryskiwaczy,
  • Wzrost żywotności filtrów paliwa,
  • Ochrona silnika,
  • Ochrona filtrów wewnętrznych, które rzadziej wymagają wymiany.

Środowisko

Badania pokazują, że nasze filtry pomagają w redukcji emisji, takich jak spaliny i dwutlenek węgla, które zmniejszają się o 17,3%, oraz tlenki azotu, których zawartość w spalinach spada o 5,9%.

Microseparator to większa moc silnika i mniejsze o 5% zużycie paliwa. Mniej spalin i czyste filtry paliwa.

Wykorzystując nasz Zaawansowany System Filtracji Microsepartor zmniejszysz o 50% problemy silnika wywołane przez paliwo.

MicroSeparator

Kluczem do skuteczności naszych filtrów jest inercja, powierzchnia i czas przez jaki paliwo znajduje się w warstwie filtracyjnej. Nasz System zaawansowanej filtracji wykorzystuje warstwę granulatu ceramicznego, ze specjalnie dobranego materiału, który zwiększa powierzchnię tarcia paliwa, co przekłada się na większą skuteczność oddzielania wody i cząstek stałych od paliwa. Materiał ceramiczny nie dokonuje prawdziwej filtracji, lecz zwiększa powierzchnię, po której przepływa paliwo i dzięki temu rośnie napięcie międzycząsteczkowe pomiędzy paliwem i materiałem ceramicznym i zwiększa się tarcie. W wyniku tego woda skupia się w krople, które następnie się powiększają i jako cięższe opadają na dno filtra. W tym procesie także zanieczyszczenia stałe są wytrącane z paliwa. Dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia trafiają na dno cylindra, skąd można je usunąć otwierając zawór spustowy, a czyste paliwo może nieprzerwanie płynąć do układu paliwowego.

Długość każdego filtra jest tak zaprojektowana, aby paliwo mogło jak najdłużej przebywać w Microseparatorze nie wpływając jednocześnie na spadek mocy silnika czy szybkość przepływu. W przypadku wątpliwości co do tego jaki rozmiar wybrać należy pamiętać o prostej zasadzie: „Im większy, tym lepszy!” Im dłużej paliwo znajduje się w naszym filtrze tym więcej zanieczyszczeń zostanie z niego wytrąconych. Na zamówienie dostępne są filtry każdej wielkości do każdego przepływu.

Microseparator:

- Wydłuży żywotność silnika,

- Zwiększy wydajność,

- Zmniejszy koszty dzięki rzadszym przeglądom.

Szczegóły produktu

MICROSEP-MFC-50

Quick Compare

Produkt
Chłodnica E065-241-2/CN-BR-D-AA - Chłodnica typu E - Chłodnica typu E065-241-2  - Stalowy adapter do flanszy SAE 2 / SAE 7 - Stalowy adapter do flanszy SAE 2/SAE 7
Dostępność
Cena
1 481,81 zł
Opis

Średnica ⌀65 mm, długość rdzenia 241 mm

2 przejścia wody

Chłodzenie wody, oleju/wody przez wodę morską lub nieoczyszczoną

Maksymalny przepływ wody: Qw = 60 L/min

Wersja "Marine": ze spustem i anodami

No features to compare