- Śruba napędowa X45 -

Śruba napędowa X27 i X45

Energooszczędna śruba napędowa do jednostek pływających

Opracowane przez nas śruby opierają się na nowoczesnym profilu płata, który jest najnowszym rozwinięciem doświadczeń w zakresie śrub napędowych do jednostek pływających.

Śruby X27 i X45 charakteryzuje duża wydajność oraz przede wszystkim ogromna odporność na kawitację. Dzięki specjalnemu profilowi ew. kawitacja pojawia się później niż w innych typach płatów i powoduje mniejsze straty. Pozwala to zmniejszyć powierzchnię płatów nie tracąc przy tym na wydajności.

Śruby X27 i X45 pozwalają realnie oszczędzać paliwo poprzez zwiększenie nośności na przestrzeni całego płatu, dzięki czemu większa cześć płata pracuje ze zwiększoną sprawnością.

Specjalny układ płatów oraz ich profil pozwalają zmniejszyć hałas. Śruby X27 i X45 realnie przyczyniają się do zmniejszenia hałasu generowanego przez śrubę, tak dla użytkownika jak i dla fauny morskiej, bo choć nie zdajemy sobie z tego sprawy śruba może być w dużym stopniu odpowiedzialna za hałas całego układu napędowego.

Śruby z serii X 27 i X45 doskonale sprawdzą się tak na szybkich jachtach jak i na wolnych jednostkach także tych przeznaczonych do holowania czy trału.

Śruby X45 występują w wersji z 3, 4 i 5 płatami.

Każda śruba jest specjalnie projektowana do konkretnych jednostek, prędkości jakie mają osiągać lub do pracy jaką mają wykonać.

Śruby X27 i X45 nie mają standardowego cennika i są wyceniane indywidualnie.

Szczegóły produktu