Agregaty prądotwórcze małych mocy

Agregaty prądotwórcze małych mocy

Morskie agregaty prądotwórcze od 4 do 50 kVA

Przez ponad 30 lat produkcji generatorów prądotwórczych zbudowaliśmy sobie renomę na rynku agregatów prądotwórczych. Ściśle pracujemy z Wami od momentu ofertacji, poprzez weryfikację projektu instalacji elektrycznej, projektowanie specjalnych rozwiązań na generatorach aż po instalację na jednostce.

Wieloletnie opracowywanie takich agregatów morskich sprawiło, że wiele z nich wprowadziliśmy do standardowej oferty w oparciu o silniki bazowe Kubota. Powstałe w ten sposób agregaty mają od 3,7 do 50 kVA, a dzięki głębokiemu doświadczeniu możemy zbudować agregat dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Generatory BetaSet-BetaGen są zbudowane na zaawansowanych technicznie silnikach KUBOTA znanych z równej, cichej pracy oraz wysokiego momentu obrotowego dostępnego na niskich obrotach. Niskie spalanie, trwałość i długowieczność czynią je świetnymi silnikami bazowymi dla generatorów prądotwórczych.

Wszystkie generatory w serii wykorzystują prądnice Mecc Alte (UK) Ltd., zbudowane w Wielkiej Brytanii przez producenta pracującego w Systemie jakości ISO.

Silniki 2, 3 i 4-cylindrowe wyposażone są w pierścień inercyjny na kole zamachowym co zapewnia płynne przekazywanie mocy.

Silnik wyposażony jest w świece żarowe wspomagające rozruch poniżej 5°C, filtr paliwa, MECHANICZNĄ pompę
podającą paliwo, MECHANICZNĄ pompę wtryskową i mechanicznie regulowany rozrząd, co przekłada się na niezawodne działanie i rozruch bez względu na warunki pogodowe. Wałek krzywkowy jest napędzany przez zębatkę*, co tylko zwiększa niezawodność i zmniejsza potrzebę serwisowania, ponieważ brak tu łańcucha rozrządu, czy pasków klinowych/zębatych, które należałoby wymieniać.

Silniki w tej serii mogą być montowane pod kątem do maksymalnie 15° w stałym położeniu i do 25° na jachcie, który ulega przechyłom. Montaż pod kątem większym niż 15° wymaga zatwierdzenia przez Diesel Air.

Wszystkie modele generatorów BetaSet i BetaGen posiadają standardowo rozruch 12V. Modele do BetaSet i BetaGen 21 posiadają alternator 45A, a od BetaSet i BetaGen 26 do BetaSet i BetaGen 49 stosowane są alternatory 70A z izolowaną masą. Niektóre modele mogą być wyposażone w alternatory 24V.

Silnik i prądnica są zmontowane razem i posadowione na stalowych wspornikach opartych na marynistycznych amortyzatorach gumowych, zapewniających izolację. Opcjonalnie każdy generator BetaSet może być posadowiony na dodatkowej ramie stalowej.

Wszystkie modele generatorów BetaSet i BetaGen mogą posiadać chłodzenie poprzez wymiennik ciepła, poprzez wymiennik kilowy lub poprzez radiator. Wyjątkiem są BetaSet i BetaGen 40 i 49 Stage IIIA, które posiadają turbosprężarkę.

* W modelach BetaSet i BetaGen 40, 49 oraz 40 i 49 Stage IIIA rozrząd jest wspomagany elektronicznie.

Generatory są standardowo wyposażone w panel sterowania PSM720 lub EPM72 umieszczony na 3-metrowym przewodzie.

Prądnica w generatorze o specyfikacji morskiej pracuje przy współczynniku mocy 0,8, generując częstotliwość 50 lub 60 Hz. Prądnica jest wentylowana, pracuje na pojedynczym łożysku i posiada obudowę bryzgoszczelną o ochronie IP 22. Prądnica jest samowzbudna, posiada autoregulację i jest wyposażona w skrzynkę przyłączeniową i regulator napięcia. Generator jest przygotowany do pracy w siłowni do temperatury 45° C. Standardowa częstotliwość 50 Hz daje napięcie 230V na jednej fazie lub 400V na trzech fazach. Częstotliwość 60 Hz daje napięcie 120V na jednej fazie i 208V na trzech fazach. Inne napięcia są dostępne jako opcja specjalna.

Silniki Kubota posiadają nowoczesny trójwirowy system spalania (E-TVCS) i wtrysk pośredni, co przekłada się na niskie emisje i wyjątkowo niskie spalanie. Wyjątkiem są tu generatory, które muszą spełnić standard Stage IIIA, BetaSet i BetaGen 40 i 49.

Silniki spełniające stardard Stage III A posiadają centralny system wtrysku bezpośredniego. Dzięki temu silniki BetaSet i BetaGen 40 i 49 Stage III A generują niskie emisje i niskie spalanie.

Sprawdź poniżej naszą ofertę generatorów!