Agregaty prądotwórcze dużych mocy

Agregaty prądotwórcze dużych mocy

Morskie agregaty prądotwórcze od 28 do 1150 kVA

Od ponad 30 lat budujemy agregaty prądotwórcze słuchając potrzeb naszych klientów oraz specjalistów do spraw zasilania na statkach i okrętach. Zapewniamy wsparcie w doborze, projektowaniu, w trakcie instalacji i odbiorów dla nowych instalacji jak i wymiany istniejących jednostek prądotwórczych.

Linie agregatów

SCANIA 200 - 760 KVA CUMMINS 85 - 1150 KVA DEUTZ 88 - 490 KVA PERKINS 28 - 135 KVA
PERKINS MARINE 35 - 120 KVA PERKINS (E70) 124 - 250 KVA BAUDOUIN MARINE 50 - 1090 KVA VOLVO 88 - 558 KVA

Wysokiej jakości obudowy dźwiękochłonne

Obudowy dźwiękochłonne wykonane są z blachy cynkowej, pomalowanej proszkowo na kolor generatora lub kolor wybrany przez klienta. Szkielet obudowy jest sztywny i wytrzymały, a panele są wyłożone wysokiej jakości izolacją akustyczną przyklejaną na kleju silikonowym, odpornym na temperaturę i zawilgocenie. Całość jest posadowiona na sztywnej ramie wyposażonej w korek spustowy i oczka do podnoszenia.
Obudowa jest wyposażona w zdejmowane panele umożliwiające łatwy serwis każdej części silnika oraz prądnicy generatora. Otwory powietrza dolotowego i wylotowego są tak skonstruowane, aby tłumić hałas pracy silnika i wentylatora.
Na życzenie możemy wykonać obudowy o różnym stopniu szczelności IP, która pozwala nie tylko wyciszyć, ale także zabezpieczyć zespół przed wpływem pogody.

Różne metody chłodzenia

Chłodzenie przez wymiennik ciepła
Oparte na zintegrowanym wymienniku ciepła, pompie wewnętrznej i wody zaburtowej, wyposażone w suchy wydech.
Chłodzenie kilowe
Oparte na pompie wewnętrznej silnika podłączonej do wymiennika poszyciowego, wyposażone w suchy wydech.
Chłodzenie poprzez radiator
Oparte na niezależnie posadowionym radiatorze napędzanym przez silnik, wyposażone w suchy wydech.

Ponadto na życzenie możemy wykonać mokry wydech.

Pełna klasyfikacja

Produkujemy agregaty, które mogą uzyskać klasę prawie dowolnego Towarzystwa Klasyfikacyjnego. W takim przypadku silnik, alternator i wszystkie dodatkowe urządzenia są poddawane testom przez inspektorów Towarzystwa. Zgodność i certyfikacja Towarzystwa Klasyfikacyjnego jest dodatkowo płatna.

Agregaty o specyfikacji cywilnej i wojskowej

Standardowo wykonujemy generatory wg specyfikacji cywilnej, z uwzględnieniem przepisów wskazanych przez klienta. W przypadku agregatów przeznaczonych na rynek morski, są to zwykle przepisy klasowe dowolnego towarzystwa klasyfikacyjnego. Ponadto wykonujemy i dostarczamy agregaty wg specyfikacji wojskowej ze szczególnym uwzględnieniem Marynarki Wojennej. Nasze agregaty mogą spełniać wymogi norm STANAG. Ponadto możemy realizować kodyfikację NATO dla agregatów i ich części zamiennych.

Agregaty stacjonarne i przewoźne

Agregaty standardowo są wykonane w wersji stacjonarnej. Na życzenie możemy wykonać i dostarczyć agregaty w wersji przewoźnej, tj. generator zamontowany na przyczepie.


Wykonujemy agregaty na zamówienie pod konkretną specyfikację dostarczoną przez klienta.